Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 822 komentarze

EkranTV

Kacper Gizbo - Na filmowo: www.youtube.com/kpgizbo

Gromosław Czempiński zatrzymany przez CBA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Generał Gromisław Czempiński zatrzymany przez CBA - ustalił DGP. Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledztwo CBA dotyczy malwersacji finansowych.

 

Fakt zatrzymania generała Gromosława Czempińskiego  potwierdza oficjalnie rzecznik CBA Jacek Dobrzyński i dodaje: "Nasi agenci dokonali zatrzymania wczoraj wieczorem. Pan generał został przewieziony do siedziby Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, która prowadzi śledztwo" - mówi Dobrzyński.

Według wstępnych i nieoficjalnych informacji śledztwo dotyczy malwersacji finansowych. Nie wykluczone są zatrzymania kolejnych znanych publicznie osób.

 

Jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej zatrzymany. To  jakaś rozgrywka, walka buldogów pod dywanem?

 

Kim jest generał Gromosław Czempiński:

 "Do komunistycznych służb specjalnych wstąpił on na początku lat 70. ubiegłego wieku. Po ukończeniu szkoły wywiadu rozpoczął pracę "pod przykryciem" w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 1975 r. został wicekonsulem w Konsulacie Generalnym PRL w Chicago, ale faktycznie był rezydentem wywiadu cywilnego PRL, przyjął kryptonim operacyjny "Roy". Doktor Sławomir Cenckiewicz w "Rz" z 17 lipca 2009 r. stwierdził, że szpiegował Amerykanów, polskich emigrantów, Polonię i Kościół katolicki. Czempiński dokonał charakterystyki ks. kard. Karola Wojtyły, który w sierpniu 1976 r. odwiedził Stany Zjednoczone. W meldunku do centrali zwracał uwagę na "rewizjonistyczną" wypowiedź Wojtyły, który podczas kilku spotkań z Polonusami miał "wyrazić duchowe braterstwo z walką Polonii o odzyskanie Ziem Wschodnich z Wilnem i Lwowem". Według niego, arcybiskup krakowski powiedział, że "naród polski nie zrezygnował ze swych historycznych granic wschodnich. (...) Dlatego z dużą satysfakcją obserwujemy wasze działania w tym kierunku. (...) Naród polski przekazuje wam swe duchowe braterstwo w walce o odzyskanie Wilna i Lwowa". Czempiński wskazywał również na opinie przyszłego Ojca Świętego, że "Polonia na całym świecie jest częścią substancji narodu i społeczeństwa polskiego". Negatywnie oceniał, że kardynał Wojtyła "wyraźnie zawęził tutaj pojęcie narodu polskiego tylko do tej części, która jest skupiona wokół episkopatu polskiego". 
Po zdekonspirowaniu został wydalony z USA, wrócił na kilka lat do Polski, ale już w 1982 r. ponownie wyjechał za granicę, tym razem jako I sekretarz Stałego Przedstawicielstwa PRL przy Biurze ONZ w Genewie. Przyjął kryptonim operacyjny "Aca", do lipca 1987 r. kierował genewską rezydenturą wywiadowczą. Zbierał informacje na temat sankcji ekonomicznych nałożonych na PRL, możliwości przyjęcia PRL do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, uznania przez Międzynarodową Organizację Pracy reżimowych związków zawodowych, przedstawicielstw i delegacji amerykańskich oraz działalności Stolicy Apostolskiej, zwłaszcza polityki wschodniej Watykanu. W lipcu 1987 r. został odwołany z Genewy. Po 1990 r. pełnił wiele funkcji kierowniczych w UOP, był nawet jego szefem. Po odejściu z UOP rozpoczął działalność gospodarczą, założył firmę Doradztwo GC. Zawierał kontrakty z najważniejszymi firmami w Polsce, zasiadał we władzach wielu spółek, doradzał" najbogatszym.

 

źródła: dziennik.pl i naszdziennik.pl

KOMENTARZE

 • @cyborg59
  Dokładnie, to jest dowód na to, że wzięli się za łby.
 • All
  Cosik mnie się zdaje że tajemnica smoleńska wyjaśni się prędzej niż myślimy ,). No chyba że, to jest piaskiem po oczach. Pzdr
 • @wszem wobec
  W kogo Tusk cisnął „Gromkiem"?

  http://kontrowersje.net/tresc/w_kogo_tusk_cisnal_gromkiem
 • Super agent
  Nie napisałeś o jego akcji w Iraku, za którą otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń CIA. Grał go Boguś Linda w polskiej ekranizacji tej akcji pt. "Operacja Samum" z 1999 r.
  Nie wiem czy można od razu iść tak daleko, by mówić o wojnie buldogów pod dywanem, czy też o jakichś grach służb. Nie ulega wątpliwości, że aresztowano człowieka mającego wiedzę o PełO i teraz należy się przyglądać, czy nie będzie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, np. lotniczego. Gromek wszak lata samolotami.
 • Czyszczą odłożone sprawy.
  Trzeciej kadencji już nie budiet. Można się porozliczać.
 • @Matka Kurka
  Z N A K O M I T Y artykuł, Kurko Matko!!! Powieś to tutaj, na nE!

  Polecam Wszystkim!
 • @Mirek
  Może ma on wiedzę na pewne tematy i zaczął ich używać.
  Wiele może zdarzyć się w areszcie...potknie się na schodach...
  Pozdrawiam.
 • @Matka Kurka
  Dokładnie tak, wrzuć na swojego bloga dostaniesz 5 gwiazdek.
 • @Kacper Gizbo
  Jeśli ten ruch Tuska, skierowany byłby przeciw obozowi strażnika żyrandola, to ruch Tuska polegający na desygnowaniu swojej zausznicy na stanowisko Marszałka Sejmu(osoba przejmująca obowiązki Prezydenta w razie zaistnienia okoliczności przewidzianej Konstytucją, a nawet nie do końca,( jak pokazał to obecny strażnik, przejmując obowiązki ze złamaniem przepisów Konstytucji), to drugie dno tej desygnacji byłoby lepiej zrozumiałe, tak jak drugie dno w decyzji Tuska o rezygnacji z kandydowania w wyborach prezydenckich.
 • Interesujące jest czy będą kolejne aresztowania
  Tusk zapobiegawczo upomina spiskowców? Nie boi się PiS, nas, ale... swoich de facto. Nie da się zastraszyć kogoś takiego jak ów generał, ale... każdy chce żeby jego rodzina żyła sobie spokojnie. W ten sposób każdego podejdą. Prawie każdego.

  Grupa Czempińskiego będzie teraz cichutko już odcinała kupony i dokładnie płaciła podatki, oraz ustawowe wpłaty MAKSYMALNE na partię PO, fundusz wyborczy w czasie wyborczym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej