Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 822 komentarze

EkranTV

Kacper Gizbo - Na filmowo: www.youtube.com/kpgizbo

Marsze Pamięci - manifestacje w 72 rocznicę napaści ZSRR na Polskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybierz się na marsz pamięci, prawdopodobnie ostatni legalny. Warszawa, Wrocław...

 

 

KOMENTARZE

 • DODAĆ ADNOTACJE YT ŻE TO 17 WRZEŚNIA !!!
  ... 3/4 narodu tego nie wie!
 • @Ewidentny Oszust
  To w takim razie nie jest naród tylko tubylcy.
 • @Kacper Gizbo
  Dobra robota.
 • @Kacper Gizbo
  Trzeba przypominać skurczybykom ze wschodu (cała ta WNP jedna Rosja) co się wydarzyło 17 września 1939. Kiedyś kiedy będziemy jako NE, ruch PwP itd mocni, to musi to być GLOBALNA AKCJA.

  Poza tym świat cały, nasi zasrani przyjaciele-alianci-sojusznicy zapomnieli co się wydarzyło, zapomnieli już w 1939, przecież Rosję wykluczono z Ligi Narodów dopiero po agresji na Finlandię. Atak na Polskę w sojuszu z Hitlerem? Dla zachodu? NIC SIĘ NIE STAŁO...

  Tym bardziej nasza sytuacja była coraz gorsza po 1941 i tak jest do dzisiaj, aż do kolejnej wojny którą zapowiadają już politycy PO nawet. Za dekadę? Prędzej, dużo prędzej. Wchodzimy w apogeum rozbrojenia Polski, a Rosja usypia nas programami jakoby to za 5-10 lat dopiero będą mieli dostawy nowej broni. Wystarczy im STARA na podbicie Polski, pamiętajmy że Rosja to także Niemcy, że Rosja to cała Wspólnota Niepodległych (ale żart) Państw.

  Znowu nam szykują 17 września być może tuż po wyborach gdyby je wygrał PiS. Nie będą czekać. PiS będzie prowadził wobec Rosji bardzo twardy kurs w oparciu o zimnowojenne koła z USA, Izraela. Na to Rosja nigdy nie pozwoli, zaatakują jak to oni nazywają "prewencyjnie w obronie uprzedzając nasz atak". Atak czym? Możemy jedynie wysłać Balcerowicza, to nasza jedyna broń masowego rażenia o mocy milionów megaton. Pewnie jeszcze na lotnisku zostałby spolonizowany, czy czymś zaszczepiony, albo prześwietlony nieco większą dawką ;)

  Potrzebne są filmy o 17 września 1939 na rynek światowy, seriale, gry... ale gdzie można wcielić się tylko w stronę polską... Potrzebna jest transformacja np harcerzy w takich patriotów jakimi byli wtedy w Wilnie, Lwowie, na całych Kresach. Potrzebne są rekonstrukcje wygranych bitew, potyczek i tych wyrównanych z heroizmem Polaków. Z kim walczył najpierw Hubal, z Marsjanami? Tego Poręba nie nakręcił otwarcie (bo i nie mógł gdyby nawet chciał) w filmie, warto zrobić Hubala z tej perspektywy. To wyglądało jakby walczył tylko z Niemcami, a tak nie było.

  "W pierwszych dniach września 1939 r. w ośrodku zapasowym w Białymstoku organizowano Rezerwową Brygadę Kawalerii w skład której wszedł 110 pułk ułanów dowodzony przez ppłk. Jerzego Dąmbrowskiego. Jego zastępcą został mjr Henryk Dobrzański. Po osiągnięciu gotowości bojowej pułk wyruszył do walki kierując sie w stronę Wilna. 17 września w granice Polski wkroczyła Armia Czerwona. Pomimo rozkazu przekroczenia granicy z Litwą i złożenia broni 110 pułk skierował się do Puszczy Augustowskiej, gdzie po utracie w walce z sowietami 3 szwadronu ppłk Dąmbrowski podjął decyzje rozwiązania pułku. Grupa kilkudziesięciu dobrze uzbrojonych żołnierzy ze 110 i 102 pułku pod dowództwem mjr Dobrzańskiego zdecydowała kontynuować marsz na pomoc broniącej się Warszawy. "

  http://www.majorhubal.pl/foto/627004.jpg

  http://www.majorhubal.pl/index.php?dzial=wersja_rozszerzona

  W wiki jest to nieco inaczej opisane.

  "Tuż przed wybuchem II wojny światowej otrzymał przydział jako zastępca dowódcy 110. Rezerwowego Pułku Ułanów. Mimo że jednostka miała wejść do walki w drugiej linii, szybkie postępy wojsk niemieckich sprawiły, że 11 września została przeniesiona do Wołkowyska, a stamtąd w kierunku Grodna i Lasów Augustowskich. W trakcie marszu stoczyła kilkanaście potyczek z Wehrmachtem i brała udział w obronie Grodna przed wkraczającą ze wschodu Armią Czerwoną.
  20 września, po dwóch dniach ciężkich walk z Sowietami, Grodno skapitulowało. 23 września generał Wacław Przeździecki wydał rozkaz, aby wszystkie podległe mu oddziały przedostały się na teren neutralnej Litwy. Podporządkowania się temu rozkazowi odmówił jedynie 110. Pułk Ułanów, w którym służył Dobrzański. Po wchłonięciu resztek innych oddziałów, oddział podjął marsz w kierunku broniącej się Warszawy. Nad Biebrzą pułk został okrążony przez Sowietów, kosztem ciężkich strat zdołał jednak przerwać linie wroga. Wkrótce po tym jego dowódca, ppłk Jerzy Dąbrowski, wydał rozkaz rozwiązania oddziału. Około 180 żołnierzy pod dowództwem mjr Henryka Dobrzańskiego podjęło decyzję dalszego udziału we wciąż toczących się walkach i ruszyło w kierunku oblężonej stolicy"

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Dobrza%C5%84ski

  Nowy film o Hubalu mógłby objąć właśnie okres do ostatniej potyczki, bitwy z sowietami. Tak część I SAGI.

  http://www.majorhubal.pl/pliki/Ostatni_Szwolezer.pdf

  Możemy film ubarwić nieco budując pozytywny mit, to nie jest grzech, a film nie musi być wiernym dokumentem, nie ma takiego na szczęście DEKRETU ;) Skoro nakręcono takie bzdury o braciach Bielskich (ludobójcy to przecież, rzeźnicy Polaków!), to możemy stworzyć pułk pogromców bolszewików z niezłomnymi dowódcami co akurat jest prawdą. Takich mitów jest i może być dziesiątki.

  Rosja jest nam winna biliony euro za tę agresję i przynajmniej okręg Królewca, bo akurat tą ziemią mogą dysponować. Weźmiemy też ekwiwalent obszaru Kresów z części Rosji bogatej w surowce, bo drewna mamy dosyć swojego. Oczywiście z dostępem do morza.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku od poniedziałku ruszamy ze spotkaniami online. Proszę przygotować słuchawki i mikrofon. Do widzenia i usłyszenia
 • Grafika +5
  !
  Pozdrawiam
 • @Anderson
  A muzyka?! Proszę posłuchać na słuchawkach. Napracowałem się a tu wszyscy w mono słuchają :-)?
 • @Kacper Gizbo
  Muza świetna, jestem pod wrażeniem. Czekam na kawałki dla mnie :)
 • @Anderson
  Grafika pochodzi z płyty: L.U.C Zrozumieć Polskę (odrobinę zmazałem troszkę dodałem)
 • @carcinka
  Dzięki. Zarezerwowałem dla ciebie całe niedzielne popołudnie i wieczór.
 • @Kacper Gizbo
  :)
 • @Kacper Gizbo
  Ja jestem wizualny, znaczy wzrokowiec :) ale posłucham jeszcze raz.
 • @Kacper Gizbo
  Muzyka jest rewelacyjna! Przyczepiłbym się do czystości sampli, jednak nie rzutuje to na przekaz.
  PS. Przy kompie non stop siedzę w HD 515, słuchawki to podstawa przy pracy montażysty.
 • @Kacper Gizbo
  5 Szefie :)
 • Herbert
  Herbert Zbigniew

  17 IX

  Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco
  a droga którą Jaś Małgosia dreptali do szkoły
  nie rozstąpi się w przepaść

  Rzeki nazbyt leniwe nieskore do potopów
  rycerze śpiący w górach będą spali dalej
  więc łatwo wejdziesz nieproszony gościu

  Ale synowie ziemi nocą się zgromadzą
  śmieszni karbonariusze spiskowcy wolności
  będą czyścili swoje muzealne bronie
  przysięgali na ptaka i na dwa kolory

  A potem tak jak zawsze - łuny i wybuchy
  malowani chłopcy bezsenni dowódcy
  plecaki pełne klęski rude pola chwały
  krzepiąca wiedza że jesteśmy - sami

  Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco
  i da ci sążeń ziemi pod wierzbą - i spokój
  by ci co po nas przyjdą uczyli się znowu
  najtrudniejszego kunsztu - odpuszczania win
 • @Wintergreen
  I tylko łza płynie po mym obliczu.
 • 400 lat temu
  Zbliza sie 400-setna rocznica, o ktorej nikt nie pamieta.
  Jest czas na przygotowanie obchodow, upamietniajacych chlubne wydarzenia w naszej historii.


  Hołd Ruski 1611 Warszawa


  http://www.youtube.com/watch?v=awzGsP3uv7  29 października 1611 roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbył się triumf Stanisława Żółkiewskiego, po którym car i jego rodzina zostali zaprowadzeni na zamek królewski. Tam złożyli hołd Zygmuntowi III Wazie.

  Także Car Wasyl IV Szujski wraz z braćmi stanął przed Sejmem w Warszawie 29 października 1611r.
  Wasyl Szujski zmarł na dolnym zamku w Gostyninie 12 września 1612 roku w obecności rodziny i służby. Niedługo po nim zmarli również Dymitr Szujski i żona Iwana Szujskiego, Jekatierina.
  Były car moskiewski pierwotnie został pochowany w Gostyninie. Po rozejmie w Dywilinie w 1620 roku szczątki Szujskich przewieziono do Warszawy, gdzie spoczęły w wybudowanym na polecenie Zygmunta III Wazy mauzoleum -- Kaplicy Moskiewskiej w pobliżu Krakowskiego Przedmieścia.

  W 1635 roku przybyło do Warszawy poselstwo rosyjskie, które podarkami oraz pieniędzmi wykupiło od króla Władysława IV Wazy zgodę na zabranie trumien Wasyla, Dymitra i Jekatieriny Szujskich do Moskwy.

  W 1611 roku odbył się w Warszawie tzw. hołd ruski, czyli tryumf, jakiego nikt w Polsce nigdy nie widział! Przez Krakowskie Przedmieście "szła kareta skórzana otworzysta Króla Jego Mości, sześciom koni. Siedział w niej car Rosji Wasyl Szujski, przybrany w szatę z białego złotogłowiu i wysoki szlyk futrzany. 'Oczu parzystych, ponurych, surowych' - patrzył w ulice, na której 'konkurs był większy ludzi'". W Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego hetman Stanisław Żółkiewski oddal go królowi, w pięknej i ludzkiej przemowie uszanował jeńców, polecił ich łaskawości zwycięzcy. W obecności wszystkich posłów i senatorów podczas wspólnego posiedzenia Sejmu i Senatu car Wasyl pochylił odkryta głowę, dotknął dłonią posadzki, ucałował własne palce. Kniaź Dymitr Szujski, niefortunny wódz spod Kłuszyna, uderzył czołem raz jeden. Najmłodszy brat cara kniaź Iwan uczynił to po trzykroć i płakał.  Moj przodek Aleksander Radziszewski herbu Jastrzebiec walczyl pod dowodztwem Zolkiewskiego na Zmudzi broniac granic Polski.
  Jan Sobieski, przyszly krol Polski odznaczyl go.

  Elzbieta Gawlas

  Toronto

  tel. 416-235-1933


  Na internecie sa moje "Sierpniowe wspomnienia", ktore wkrotce maja zostac wydane w postaci ksiazki.

  Po 17 wrzesnia 1939 duza czesc moje rodziny zostala wyslana na Syberie.
  W marcu 1945 zmarl w obozie koncentracyjnym w Skopinie moj dziadek.
 • 65 rocznica smierci
  Gdyby nie 17 wrzesnia 1939 roku moj rodzinny bohater mial teoretycznie szanse zyc do dzis.
  Zginal z rak NKWD i SB rok po zakonczeniu II wojny swiatowej majac 23 lata.

  http://zaprasza.net/a.php?articlesPage=9&article_id=31412
 • @Kacper Gizbo
  Chyba ZSRS? Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich

  Clip OK
 • NA POHYBEL SOWIETOM!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=NBBVeSYq-ww
 • Dzisiaj demonstracja !!! Rocznica ataku na Polskę!!!
  Pamiętajmy, że dzisiaj o godz. 19 rozpocznie się demonstracja pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie.
  Następnie przejdziemy pod Kancelarię Premiera i pod Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
  Przekażmy tę informację znajomym.

  http://obroncakrzyza.wordpress.com/
 • 17 września 1939 r. w Warszawie
  Dwa ciosy:
  sowiecki w plecy
  niemiecki w serce
  http://s2.ifotos.pl/img/17-wrzesn_haaanaw.jpg
 • @Hatra
  "W marcu 1945 zmarl w obozie koncentracyjnym w Skopinie moj dziadek"

  Nieprecyzyjne określenie. Chyba w "łagrze" w Skopinie.
  Określenie "obóz koncentracyjny" używa się mówiąc o obozach niemieckich.

  Serdecznie pozdrawiam
 • .
  http://www.youtube.com/watch?v=xr0KswfnC_c&feature=related

  Pozdrawiam.
 • @Hatra
  !!! Od dzisiaj zbieram materiały i robię muzykę. Dzięki za przypomnienie.
  PROSZĘ O ZDJĘCIA DOKUMENTY, CO SIĘ DA O TYM WYDARZENIU. ODPALIMY JESZCZE PRZED WYBORAMI.
 • @sosenkowski
  Dostałeś suba za ten film. Pozdrawiam. Może coś wspólnie sklecimy rzuć pomysł. Tak jak Hatra.
 • @Tomasz A.S.
  Tomasz , czy chciałbyś opowiedzieć o swoim dziadku. Od poniedziałku ruszamy online.
 • @Anderson
  Tak, Anderson, to świadczy tylko o zdegenerowaniu tubylczych elit.
  Szwedzki zespól pisze piosenki o historii Polski, ponieważ naszym "artystom" lepiej opłaca się targać biblię.
 • @Kacper Gizbo
  Nie wiem o czym to świadczy Kacper :) Myślę, że gdzieś tam, w przestrzeni, pomiędzy dyskursem i glamurem powinniśmy się odnaleźć, i jeśli nam się to nie uda, będzie krucho :). Co do "naszych artystów" to traktuję "zgraję" jak Woland na Patriarszych Prudach szlugi:"Nasza Marka" ;) - no nic dodać nic ująć.

  Pozdro!
 • @Kacper Gizbo
  Być może "tubylczym elytom" "nielzja" było robić filmy o bohaterach... Dalej już nie komentuję i nic nie mówię: takie były czasy/?!/. Czasy były i dało się! /.../ tylko kto dał ciała to dał. Tyle.
  Przepraszam za rosyjską wstawkę, ale myślę, że trzyma się "kupy" i jest jednak w temacie.

  Pozdrawiam

  PS. Co do targania Biblii- to jak z przysięgą na:... , Ty się wyklniesz/wyrzekniesz a my ci damy nowy paszport/papiery/przyszłość :)- Proste. Jeśli chodzi o media, to wszystko jest banalnie proste. Gorzej jeśli chodzi o dyskurs- tu w grę wchodzą pojęcia i trzeba mieć "wiedzę"- ale jak powiada MarX: "filozofowie rozmaicie interpretują świat, idzie jednak o to , by go zmieniać" ;) Czyżby?;)
 • @Tomasz A.S.
  Szanowny Panie Tomaszu

  Jestem w posiadaniu oryginalnego aktu smierci, podpisanego przez doktora Filipowicza. Podany tam jest numer obozu koncentracyjnego w Skopinie w okolicy Moskwy.

  Nie lubie zmyslac. Zawsze staram sie opierac na prawdziwych faktach.

  Jest klopot z obejrzeniem filmu


  Hold ruski 1611 Warszawa

  Prosze znalezc pod takim tytulem. Film tam jest.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej