Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 822 komentarze

EkranTV

Kacper Gizbo - Na filmowo: www.youtube.com/kpgizbo

Nałożono suspensę na księdza dr hab. Piotra Natanka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Metropolita krakowski nałożył karę suspensy na ks. Piotra Natanka - jednego z głównych propagatorów ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich ani udzielać rozgrzeszenia.

 "Każdy kapłan w dniu święceń przyrzeka cześć i posłuszeństwo swemu biskupowi oraz jego następcom. Ksiądz dr hab Piotr Natanek temu przyrzeczeniu się sprzeniewierzył" – podaje Kuria

Rrzecznik metropolity krakowskiego podaje, że ks. Natanek w swoim przekazie rozpowszechnianym m.in. za pośrednictwem TV internetowej „publicznie podważa autorytet biskupów i kapłanów, pomawiając ich o niewiarę i współdziałanie z wrogami Kościoła”

Rekolekcje księdza Piotra Natanka w Kutnie:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLC768695685368765

Chodzi o to kazanie i tą TV?

 Suspensa (zawieszenie) - kara kościelna stosowana tylko wobec duchownych, polegająca na zakazie lub ograniczeniu suspendowanym kapłanom możliwości pełnienia przez nich czynności im przynależnych z racji stanu, funkcji (wykonywania jurysdykcji, nauczania, podejmowania aktów władzy, pobierania dochodów).

Może dotyczyć wszystkich lub tylko niektórych aktów władzy święceń, aktów władzy rządzenia bądź też wykonywania uprawnień lub zadań związanych z urzędem. Karę może nałożyć tylko przełożony, któremu podlega ukarany i wyłącznie w takim zakresie, w jakim mu podlega. Nie dotyczy prawa do mieszkania posiadanego z racji urzędu oraz prawa do zarządzania dobrami należącymi do pełnionego urzędu (jeśli kara wiąże mocą samego prawa).

O karze suspensy mówi Kan. 1333 obowiązującego Kodeksu prawa kanonicznego.

Dawniej także oznaczało to zawieszenie mocy obowiązującej jakiegoś prawa lub rozporządzenia [1].

Źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Suspensa

KOMENTARZE

 • Głównym powodem,
  jak mi się wydaje,była ostra krytyka działalności śp.Arcybiskupa Życińskiego.
  Arcybiskup w piekle? Kto to widział? ;)
 • @Polonia
  O tym piekle to przeczytałam tutaj:
  http://www.rp.pl/artykul/15,691567-Kolejna-kara-dla-ksiedza-Natanka.html
  Ale to już druga informacja.
  Gdzieś to już dziś też czytałam.
  Może znajdę.
 • @Polonia
  O piekle dla tego Życińskiego mówił w kazaniu z 17 lipca...
  W tym gorącym kazaniu, porywającym i zapadającym w duszy...

  Oj było to kazanie, że aż dech w piersiach...
  A ileż prawdy...

  Jak widać zabolało hierarchię bardzo...
 • @all
  Ale co wym z tym piekłem. Piekła przecież nie ma, czyli "róbta co chceta"
 • @Kacper Gizbo
  Cekawe....
  Szukałam informacji, gdzie ja jeszcze o tym piekle czytałam i znalazłam w Newsweeku zdanie relacjonujące kazanie księdza, jakoby "Życiński wyje z piekła przykuty obok Mahometa", czy jakoś tak.
  Chciałam skopiować linka, ale zdanie to zniknęło z artykułu.
  Albo więc to nieprawda, albo zdanie usunięto na wszelki wypadek przez tego Mahometa, aby muzułmanie się nie oburzyli....
 • @grazss
  Przepraszam
  Jest!
  http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/ksiadz-natanek-dostal-suspense--nie-moze-sprawowac-mszy,79837,1
 • Ks. Natanek
  No coz, raczej nalezalo sie tego spodziewac po jego ostatnim kazaniu, bo sluchajac, go mialam wrazenie, ze momentami jest osoba niepoczytalna. Skad on wie i ma te pewnosc, ze w piekle jest arcybiskup Zycinski i czy rzeczywiscie , ma on prawo do wtracania sie i posuwania tak daleko w swoich osadach innych ludzi ? . Mowi o tym w taki sposob jakby tam juz z nim byl. Najbardziej jednak poruszylo mnie to, ze przez cale swoje kazanie cytuje on slowa, ktore podobno wypowiedziala Matka Boska. Gdzie, kiedy i komu je powiedziala, tego juz sie nie dowiadujemy. Czy ksiadz Natanek mial objawienia, o ktorych nie wspomina w kazaniu? Rzucanie klatwy na ludzi, jak to zrobil w stosunku do dziennikarzy, jest tez jakims szalenstwem, ktory mu raczej nie pomaga, a raczej zaszkodzil. Calosc jest pomieszaniem, a straszenie diablami, pieklem, jest tylko chyba mozliwe w Polsce. Mam nadzieje, ze z tym wszystkim nie zostanie sami i, ze znajdzie on skuteczna pomoc.
 • @lamia
  Jeśli sądzisz, że Życiński jest w niebie to nie wierzysz w 10 przykazań i sprawiedliwość Boską, bo w tym twoim niebie to jest też miejsce dla Jaruzelskiego, Kiszczaka, Tuska i Komorowskiego.
 • @Antoni1
  "To może otwiera jakiś nowy rozdział w polskim Kościele Katolickim?"
  ---
  Jeśli już, to rozłam.
  Tylko, czy Ojciec Rydzyk zniesie nowego przywódcę - sadzę, że będzie z tym kłopot.
  A ksiądz Natanek kompromisów raczej nie uznaje.
 • @grazss
  "Arcybiskup w piekle? Kto to widział?"

  No właśnie ktoś go tam widział?
  nie wiadomo czy jest w piekle. Może siedzi w podziemiach na "czerskiej" To niby jedno i to samo a nazywa się inaczej.. bądźmy precyzyjni;-)

  Najlepiej napisała Polonia:
  "Kontynuujmy modlitwy za księdza Piotra "Skargę" Natanka.
  Zero utyskiwań, pełno modlitwy, to najlepsza droga.
  Władzy biskupiej nie mamy, ale moc poruszenia nieba mamy."
 • @Kacper Gizbo
  Nie wiem, gdzie jest Zycinski i ks.Natanek tego tez nie wie, wiec nie powinien sie w taki sposob o nim wypowiadac i oto mi tylko chodzilo. Zostawmy to Bogu. Ja moge napisac, ze niejedna kanalia na tym swiecie zasluzyla na wieczne potepienie, ale to wcale nie znaczy, ze ja wiem gdzie oni sa po smierci, bo czyz na przyklad kosciol nie mowi, ze Bog jest nieskonczenie milosierny....wiec w tej sprawie milcze, milcze, milcze.....
 • odczucie
  mam pewne odczucie słuchając tych wszystkich kazań. otóż czuję się jakby ks. natanek miał monopol na prawdę oraz na Polskę.
  że on wie najlepiej. a kto myśli inaczej ten szatan i do piekła.

  sprawnie manipuluje - nie powiem, sprawnie...
 • @lamia
  Jako od biskupa Pan Bóg więcej wymaga niż od zwykłego śmiertelnika...
  Ile zamętu wprowadził biskup Życiński i jemu podobni hierarchowie swymi "naukami" w kościele ...długo można by pisać.
  "(...),bo czyz na przyklad kosciol nie mowi, ze Bog jest nieskonczenie milosierny...."
  Szkoda,że zapomnieli,że jest także nieskończenie sprawiedliwy i każdy dostanie to na co zasłużył.(piekło,Czyściec,Niebo).
  Więc nie dziwię się,że ks. Natanek tak powiedział o biskupie...

  "Najbardziej jednak poruszylo mnie to, ze przez cale swoje kazanie cytuje on slowa, ktore podobno wypowiedziala Matka Boska. Gdzie, kiedy i komu je powiedziala, tego juz sie nie dowiadujemy."
  "Orędzia na czasy ostateczne,które właśnie nadeszły" - jest już wydane bodajże 7 tomów.Pan Bóg i Jego Matka przemawia do nas cały czas, tylko my nie chcemy słuchać...
  http://www.piotrnatanek.pl/christus-vincit-tv - Msza św. "1 roczek ks.Piotra" 05.03.2011r prawy dolny róg strony i wszystko jasne...
 • WSZYSCY
  Słuchałem to kazanie, prawie godzina. Jest naprawdę świetne! Zrozumcie! Ks. Dr Kazanek nadaje do WSZYSTKICH! To kazanie nie jest jedynie dla tych w pustelni. On próbuje na swój sposób to samo co wasz Łażący Łazarz. Próbuje potrząść towarzystwem, ludźmi, którzy jeszcze śpią zahipnotyzowani przez media. Jestem ateistą, ale na kazania tego księdza zawsze wysłucham. Wspaniale, po góralsku, tak po prostu walił prosto z mostu prawdę i jednocześnie wzywał do działania. Miał wielki żal do purpurowych, nie dziwię się, to co się działo na Krakowskim Przedmieściu to Wielka Zdrada kleru biskupiego!
 • @CzarnoToWidzę
  Dr Ks. Natanek świetnie porównał obecny kler do tego tuż przed rozbiorami, jako kler skorumpowany, działający przeciwko Polsce. Dla mnie to naturalne, że SBecja torowała drogę dla swoich kapłanów poprzez dyskredytowanie ich najbliższych konkurentów, podsyłanie im prostytutek, robienie plotek, nagonek wokół niewygodnych. Ten system stalinowskiego zniewolenia SB świetnie się zmontował z klerem biskupim. Sama afera z Wielgusem, to tylko czubek czarnej góry.
 • Wsciekli
  Sie na Ks Natanka pewnie dlatego, ze wysylal poszkodowanych przez tornada do kurii Krakowskiej po pieniadze. Ja mysle ze to wieksze"przestepstwo" jak powiedzenie, ze Zycimski jest w piekle Przeciez ks.Natanek powiedzial sama prawde i tylko prawde w tym kazaniu.
 • a ja widzę światłość , światłość widzę...
  i mówię to całkiem serio, bo ksiądz Natanek już zaistniał i żadne próby jego uciszania, izolowania czy też ukrywania na nic się zdadzą. Wręcz przeciwnie, im bardziej będzie atakowany , napiętnowany tym bardziej rósł będzie w siłę i szybciej i szerzej wieść o Nim radosna roznosić sie będzie po świecie. Bo to człowiek z charyzmą i żywą wiarą w Boga, z żarliwym zapałem nawołuje do tego byśmy wszyscy stałi się lepszymi ludzmi , lepszymi Polakami. Czegóż można chcieć więcej od księdza. Mógłby już odcinać kupony z własnego dorobku życia, ale nie, jego miłośc do Boga , do Ojczyzny, do Matki Polki jest ponad doczesne życie, którego spokój naraża dla walki o Nasze zbawienie...tak kochani o Nasze zbawienie walczy ten dzielny człowiek i to prawie sam, pośrodku szalejącej apokalipsy zrodzonej z trzech potworów ludzkiej natury: egoizmu, strachu i chciwości.
  I to od Nas zależy czy otworzymy umysły i zacisniemy pięści , czy przybędzie Nam kolejny grzech zaniechania.
  A wiele mądrości płynie z Waszych komentarzy , znaczy że w większości jesteśmy świadomi tego co się wokół dzieje , tam gorzej dla Nas , jeśli nie podejmiemy działania. A zacząć należy od najprostszej wydaje się rzeczy, niby tak niewiele... modlitwa , ta modlitwa za Ojczyznę w dniu objawienia się Matki Boskiej w Gietrzwałdzie,jak prosi Natanek, niech Ona będzie pierwszym krokiem , a potem , sami zobaczycie, ruszy lawina...wierzę, i chcę by tak się stało.
  Okradziono Nas z Nadzieji na Naszą ukochaną wymarzoną WOLNĄ POLSKĘ, ale odbierzemy złodziejom i tę skradzioną nadzieję i całą Naszą Polskę, tylko na miłość ...zacznijcie wierzyć , wierzyć że dobro zawsze zwycięża że My Polacy zwyciężymy.
 • @Autor
  Na Frondzie przeczytałem komentarz "nemrodka: "Ks. Natanek może się jeszcze odwołać od dekretu ks. Kardynała nakładającego karę zgodnie z przepisami kan. 1732-1739. Najpierw jest to prośba o cofnięcie dekretu skierowana do ks. Kardynała, a w razie odmowy lub braku reakcji odwołanie (tzw. rekurs) do Kongregacji ds. duchowieństwa. Gdy ks. Natanek wystąpi z takim odwołaniem kara ulega zawieszeniu zgodnie z kan. 1353".

  Jeżeli to prawda to jest jeszcze nadzieja, tym bardziej, że jakoś śmiem twierdzić, iż Benedykt XVI jest raczej przychylny Ks. Natankowi...

  Pozdrawiam
 • @norwid
  JA SŁUCHAM.
 • Natanek kontra Pio
  Czytam te wasze komentarze i zastanawiam się, jaki jest wasz stosunek do zycia i historii o.Pio?
  Jakie jest wasze zdanie na temat O.Pio?
 • kazania ks.Natanka
  Osobiście,dostrzegam w kazaniach ks.Natanka bolesny KRZYK o to,co dzieje się z Polską i jej Narodem. W ostatnim jego wystąpieniu -wg.mnie nie ma nic- co byłoby zakłamaniem. Postawa wielu ważnych hierarchów kościoła w Polsce, mnie zadziwia .Niektórzy z nich ,dla własnego egoistycznego podejscia do życia,uwikłało się w politykę ukierunkowaną na zniszczenie gospodarcze i co gorsze wynaradawiającą młode pokolenia .Tymczasem, nie kto inny jak KOŚCiÓŁ -winien stać na straży prawdy,uczciwości, patriotyzmu. Myślę,że to kazanie przesadziło o dalszej działalności ks.Natanka. Swoimi słowami uderzył w same centrum Kurii Krakowskiej i nie tylko. Na szczęście -jest jeszcze w Polsce kilku księży,którzy posiadają tą samą charyzmę co ks.Natanek.Uzasadnienie kard.Dziwisza,że ks.Natanek podważa autorytet najwyższych dostojników Kościoła w Polsce ,jest absurdem.Każdy kapłan sam pracuje na własny szacunek u wiernych.Niektórzy dostojnicy naszego kościoła posiadają go coraz mniej,dzięki własnej dwuznacznej postawie.
 • @Inka
  Gdyby kazdy kapłan głosił to, co mu ślina przyniesie na język, to ten kościół już by dawno nie istniał.
  Nie wprowadzajmy demokracji do kościoła. Zostawmy to tym, którzy zostalim powołani do pełnienia tej misji.
 • @Autor, @berecik, @lamia
  Napisane jest: "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni".
  Ja osobiście uważam, że z uwagi na szkody poczynione przez biskupa Życińskiego i jego funkcję w Kościele postawa: 'o zmarłym dobrze lub wcale' nie ma tu zastosowania. Ale jako chrześcijanin mam nadzieję, że przed śmiercią dokonał on nawrócenia i dosięgło go boże miłosierdzie.
  Ksiądz Natanek nie powinien się w ten sposób wypowiadać.
 • @Jerzy Wawro
  Również tak uważam. Ksiądz Natanek nie powinien występować tu w roli sędziego. Nikt mu takich uprawnień nie dał - a wręcz przeciwnie, powołany jest do odpuszczania w Imię Boże grzesznikom.
 • @all
  Jeśli odfiltrujemy z kazania księdza sprawy religii, to pozostaje krytyka władz duchownych i świeckich, którą możemy uznać za słuszną.
  Jeśli z kolei weźmiemy pod uwagę tylko aspekt religijny, to co prawda będzie to treść bardzo egzaltowana, jednak nie odbiegająca nadzwyczaj od tego co można usłyszeć w kościołach.
  Dopiero połączenie tego w całość tworzy treść bardzo kontrowersyjną.
  Zabieg ten sprawia, że walka dobra ze złem jawi się jako walka polityczna. Tymczasem Kościół naucza, że ta walka odbywa się w każdym z nas.
  Religia w wydaniu księdza Natanka nabiera cech mitologii.
  Dlatego jego krytyka ze strony kurii krakowskiej jest słuszna.
  A mimo tego uważam, że największą winę za powstałą sytuację ponoszą biskupi. Powinni tą sprawę rozpatrywać w kontekście swoich win. Taka postawa przysługuje sługom kościoła. Tymczasem autorytarne decyzje śmierdzą pychą na kilometr.
 • @
  Nie od dziś wiadomo jakie środowiska polityczne popierał poprzednik ks. Dziwisza (ks. kard. Macharski) i obecny metropolita się doskonale wpisuję w tę opcję.Przykład osobistego sekretarza ks. Dziwisza jest tego najlepszym przykładem...Nie dostał sakry biskupiej z rąk Benedykta XVI.
  O jego bracie (sekretarza) nie wspomnę jak trząsą Krakowem...
  Nastepny przykład ks. Fidelusa i jego rodziny..
  Nie ma kto z tym nepotyzmem skończyć...
  Takich klanów rodzinnych w Kraku jest więcej...
  Krytyka zabolała,więc odzew był natychmiastowy.
  Inna sprawa,że wszystkie te decyzje nie są (moim zdaniem) podejmowane osobiście przez kardynała.
  Taką decyzją było wycofanie się z pochówku Kurtyki w krypcie kościoła obok zasłużonych Polaków (za wyjątkiem Miłosza, dla mnie nie jest zasłużony) po interwencji TW Ziejki b. rektora UJ(który był "obrażony" na Kurtykę po ujawnieniu jego akt przez IPN).Propozycja pochówku ś.p. państwa Kaczyńskich na Wawelu, jak to skonfliktowało Polaków nie trzeba opowiadać...
  Można by wyliczać więcej.
  Ksiądz kardynał jako osobisty sekretarz bł. JPII najlepiej umie posługiwać, pytanie tylko komu teraz służy...
 • @tasysz
  "Nie wprowadzajmy demokracji do kościoła"

  Ja bym powiedział:
  "Nie wprowadzajmy MODERACJI do kościoła"
 • @all
  Golgota Beskidów - Symbolika Masońska w Drodze Krzyżowej cz.1
  http://www.youtube.com/watch?v​=bp-LyFc27EY&feature=related
 • @Wiesław P
  Tak zgadza się. Jezus przegonił towarzystwo ze świątyni ale też powiedział: schowaj miecz, kto mieczem wojuje od miecza ginie.

  Jeśli chcemy naprawić ten świat - zacznijmy od siebie.
  Jeśli chcemy kogoś nawracać - dajmy przykład własnym postępowaniem.

  Uzdrowicieli z Bogiem na ustach a z diabłem w sercu, należy omijać szerokim kołem...to pożywka dla złego które zakradło się do naszych serc.

  Ktoś tu przywołał osobę ojca Pio i nie bez powodu.
  Ojciec Pio, to źródło duchowej siły dla każdego księdza i każdego z nas.
 • @tasysz - BZDURY
  Bo ks. Natanek wojuje SŁOWEM a nie mieczem.

  Od słowa się nie ginie. Ginie się ZA słowa (ks. Popiełuszko). Dlatego mówienie PRAWDY wymaga odwagi, której ks. Natankowi nie brakuje.

  Chwała mu za to! (nawet jeśli popełnia błędy, tylko ten nie popełnia, co nic nie robi).
 • SKĄD TU TAK WIELU "NOWYCH", ANONIMOWYCH???
  Co świadczą fałszywe świadectwo i są przeciw PRAWDZIE?
 • @space
  Mylisz się, dzisiaj można człowieka zabić słowem.

  Czy nie zauważasz siły mediów, które - akurat dzisiaj - silniejsze są od rakiet.
  Dzisiaj żaden UB-ek nie brudziłby sobie rąk, medialnie odebraliby Ks. Jerzemu wiarygodność.
 • @tasysz - nieprawda
  ZBRUDZONO sobie ręce, mordując albo pozwalając na śmierć 96 osób.

  Najpierw była próba ignorowania. Teraz próba zdewaluowania i ośmieszenie.

  Później nastąpi faza otwartej walki.

  Ks. Natanek jest odważny - występuje PRZECIW SWOIM ZWIERZCHNIKOM. Nie bardzo widzę, jaki miałby mieć w tym interes!

  Mówi PRAWDĘ. Mówi w imieniu PRAWDZIWEGO KOŚCIOŁA, KTÓRYM JESTEŚMY MY - PRAWDZIWI CHRZEŚCIJANIE.
 • @space
  Tak, gdyż tych morderców gonił czas i obawa utraty władzy.

  Ja nie napisałem, ze tylko słowem można zabić drugiego człowieka.
 • @tasysz
  Jak ma wg ciebie ksiądz wyjść ze słowem Bożym do wiernych jeśli jest wszędzie blokowany i ma zakazy, jak nie przez "swoje" media.
  Inna sprawa,że ks. Piotr kieruje się wg orędzi przekazywanych poprzez
  p. Agnieszkę, której jest opiekunem duchowym.
  Jedyną "winą" jego jest ,że uwierzył,jak wielu innych wiernych.
  Zadziwiające jak wszyscy, którzy widzą "winę i błędy" ks. Natanka nie widzą ich u innych księży i hierarchów - Pieronka,Oszajcy,Życińskiego,Bonieckiego,Czajkowskiego itd.,itp. ...
 • @lamia
  "Najbardziej jednak poruszylo mnie to, ze przez cale swoje kazanie cytuje on slowa, ktore podobno wypowiedziala Matka Boska. "

  Kto jest prawdziwie zainteresowany tematem to wie czyje słowa cytuje ks. dr hab. P. Natanek.
  Ciekawe, że nie masz takich skojarzeń o niepoczytalności Kiedy słyszysz wypowiedzi bpa Pieronka i oglądasz go w towarzystwie kardynała Dziwisza pomimo tego, że jest Członkiem Rady Fundacji im. Stefana Batorego co jest równoznaczne z działalnością w Open Society Instytute, oraganizacji ateistycznej promującej między innymi życie bez Boga. "Czyżby nauczanie księdza Natanka o Bogu szkodziło Kościołowi, a dzialalność Pieronka u Sorosa prowadzila nas wszystkich prosto do nieba?"
  http://nathanel.nowyekran.pl/post/20012,kiedy-dziwisz-nawroci-pieronka

  Mam nadzieję, że z tym wszystkim nie zostaniesz sam/sama i, że znajdziesz skuteczną pomoc w chwili kiedy "straszenie diabłem" przez księdza dra hab Natanka się sprawdzi!
 • @
  Który ks. zaryzykowałby kościelną emeryturę(którą mu odebrano),spokojną posadę na plebanii i wykłady na wyższej uczelni dla pójścia po "drodze krzyżowej"...
 • Rekolekcje ks.Natanka
  Naprawdę warto obejrzeć całe rekolekcje!
  Zrobiłem dla was playlistę:
  http://www.youtube.com/playlist?list=PLC768695685368765
 • @RJCHK
  A po co jest co niedzielę dwa czytania i ewangelia?

  Czy pamiętasz, aby w którymś czytaniu była mowa o piekle z Życińskim w tle?
  Nie dajmy sie zwariować i nie ulegajmy, zbędnym i chorym emocjom.
  Misja tego księdza jest inna. On ma nauczać, nie osądzać.
 • @tasysz
  Nie pamiętam ,kiedy ostatnio na kazaniu była mowa o piekle i Czyścu...
  Nie oszukujmy się wielu księzy idzie na "łatwiznę".
  Ksiądz Piotr jest góralem i jest impulsywny to fakt,ale jesteśmy jak w letargu i trzeba nami wstrząsnąć żeby w końcu się wybudzić !
  Czy sądzisz,że kapłan ,który tak wiele otrzymał (sakrę biskupią) będzie na takich samych warunkach rozliczany jak zwykły wierny?
  Polecam do przeczytania "Orędzia pana Jezusa Chrystusa do Kapłanów"
  Ks. Ottavio Michelliniego.
  Mając taką wiedzę, doświadczenie i wiarę jak ks. Natanek nie dziwię się,że wypowiedział te słowa o biskupie...
  Piekło na pewno jest wybrukowane niewiernymi kapłanami.
 • @tasysz - NIE ZWALCZAJ PRAWDY
  "A po co jest co niedzielę dwa czytania i ewangelia?"

  Wierni przychodzą do ks. Natanka poza mszą świętą, mają do tego prawo, on ma prawo z ludźmi rozmawiać, mówić do nich.

  Ludzie chcą go słuchać. U niego mogą usłyszeć PRAWDĘ, o której nie powie im TVN i nie napisze GW. Dlatego jest niebezpieczny i zwalczany.

  Osądził kogoś? A wiec osądzi go za to Bóg. Nie osądzaj go Ty sam, bo robiąc to, przeczysz własnym słowom.
 • Układ nie znosi prawdy !!!
  Solidaryzujmy sie, i módlmy się za księdza Piotra Natanka. Natomiast Jego Eminencja mocno pcha się do piekielnego panteonu Józefa Życińskiego. TW "Naleśnik" zdradził Papież, Kościuł i Polskę, i nadal brnie w bagno. Czy opamięta sie ?
 • @RJCHK
  Ksiądz Natanek mówiąc o śp. Biskupie pokazał jaką drogą nie powinni iść kapłani i co ich za to czeka.Dla mnie jest to oczywiste,że nie może być
  zgody w kościele międzyinnymi na "judeochrzescijaństwo"(to mój przykład) jakiego zwolennikiem był bp Życiński,a takich błędnych poglądów funkcjonuje więcej...
 • @Lipnica
  Korekta ostatniego zdania, gdyż emocje poniosły:
  TW "Naleśnik" zdradził Papieża, Kościół i Polskę, i nadal brnie w bagno. Czy opamięta się ?
 • Ten kraj nie jest chory, ten kraj to jest jedna wielka patologia
  nawet na zgniłym zachodzie nie ma takiego opętania.

  Obawiam się niestety jednak że żadne modły nawet takiego wojownika jak Natanek nie odegzorcyzmują tego narodu.

  To jest przykre, szczególnie jeżel się wierzyło w ducha narodu. Prawda jest jednak bardzo gorzka, tak samo jak gorzka jest nasza zakłamana rzeczywistość i tożsamość.

  Nie jestem jednym z tym którzy żywią się cudzą słabością, ale jeżeli Polacy nie chcą widzieć i szanować swojej słabości to już jest ich koniec.
 • @Lipnica
  TW "Naleśnik" - TW "Prorok" ?
 • Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, Smiejmy się z głupich (biskupów) choć i przewielebnych!
  Tym bardziej jeśli są purpuratami i do tego niezlustrowanymi. Episkopat i znaczna część purpuratów to zwykłe zakały Kościoła przynoszące mu wstyd. Do tego znaczna część tych zakał to heretycy jak np. Życiński, czy Pieronek. Nie potrafili nawet stanąć po stronie krzyża. Nie twierdzę,że ks. Natanek jest w porządku, wiele mówi o różnych sprawach, o przekazie od Maryi. Tylko dlaczego nie mówi jasno dla kogo ten przekaz był dany i w jakich okolicznościach, i czy byli świadkowie.
 • @nakon
  // Obawiam się niestety jednak że żadne modły nawet takiego wojownika jak Natanek nie odegzorcyzmują tego narodu.//
  ... więc przyłącz się do modlitw ! I nie manipuluj - nie poniżaj Nas !

  // ...jeżeli Polacy nie chcą widzieć i szanować swojej słabości to już jest ich koniec.//

  ....tylko debil, szanuje swoje słabości. Mądry z nimi walczy. Odpowiedź wiec kim ty ...jesteś "mętliku"!
 • @Andron
  Nie czytałeś od początku wszystkich komentarzy ?
  No tak po co...
  http://tv.nowyekran.pl/post/21533,nalozono-suspense-na-ksiedza-dr-hab-piotra-natanka#comment_174643
 • @Wiesław P
  Drogi Wiesławie. Napisz, do czego nawoływał Nas ks. Natanek - każdego 27 dnia miesiąca itd. Wklejaj To wszędzie ! A My, powielajmy To wszędzie i zróbmy To. Nie zaniedbajmy !
  ...i czuj się pozdrowiony Niezłomny Polaku...  ......... Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
 • @Wiesław P
  Panie Wiesławie P. Dziękuję. Wprawdzie, chodziło mi o : Krucjatę , Post, wspólne spotkanie w Kościele...ale trudno. Każdy Nasz komentarz, mógłby zawierać (np.poniżej) takie zawołanie i je popularyzować. Ale dzięki i za To.
 • @All
  Zamiast ślepo gloryfikować ks.Natanka, zacznijmy w intencji POLSKI krucjatę różańcową, post i pokutę. Ciekawe, ilu gorących wielbicieli Ks.Natanka już to czyni.
  Ks.Natanek potrzebuje modlitwy. Módlmy się - aby dobry Bóg, wskazał mu drogę którą powinien prowadzić swoje owieczki.
  Nie siejmy zamętu i nienawiści!
  Wystarczy, że czynią to nasi przeciwnicy i wrogowie w walce z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM.
  Jedynym i generalnym problemem jest to, że Ks.Natanek, staje się następcą M.Lefabvre.
 • @tasysz
  Czy "staje" się czy nie staje.
  Nawołuje Nas właśnie i ks. Natanek... do takiej krucjaty, postu , pokuty itd. ...Polska potrzebuje Tego. Właśnie myślałem o tym zwracając się do Pana Wiesława P z prośbą. Mam b. wolny internet...i nie mogę odtworzyć filmu. Tam to jest. Więc moze ktoś napisze krótko. Tak aby mozna było to powielić .. . pod każdym naszym komentarzem. Niech to działa, niech się popularyzuje ...Dla Polski. A więc ...też SIEJMY !!! To ratunek dla Polski też. Nie pozostajmy bierni.
 • @Kacper Gizbo
  Napisz To proszę w formie takiej jak "krótkie zawołanie szlacheckie herbowe" (moze z linkiem?). Wstawmy, skopiujmy je do każdego naszego komentarza (poniżej). Niech działa jak hasło !!!
 • @tfur-ja
  Nie można pozostawać biernym - jednak pośpiech, wskazany jest przy łapaniu pcheł.
  Zamiast ulegać emocjom Ks. Natanka - bąćmy prawdziwymi katolikami i czyńmy to, czego wymaga od nas nasza wiara.
  Nienawiść rodzi nienawiśc a zła, złem nigdy nie zwalczysz.
 • @lamia
  Kościół mowi nie tylko że Bóg jest milosierny. Mówi tez , ze Bóg jest sprawiedliwy. No to ja wierze ,ze tacy jak Życiński wyją w piekle i już.
 • @tasysz
  Nie znam się na łapaniu pcheł. Co, do innych uwag - gdzie jest ta nienawiść i zło ? Chyba nie w "prawdziwkach". Poleż sobie z własną wirą.
  Dobranoc.
 • A co Jezus mówi na temat kapłaństwa?
  Wypowiada między innymi takie słowa: "Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."
 • @tfur-ja
  Pytasz gdzie jest nienawiść i zło?
  Poczytaj komentarze i posluchaj dokładnie tego, co głosi Ks.Natanek.

  Z moją wiarą jest mi dobrze, od czasu kiedy wyzbyłem się tego, co tutaj wielu jeszcze uprawia. To przychodzi z wiekiem i naprawdę nie boli.

  Zacznij naprawiać świat od siebie a przekonasz się, że uprawianie herezji jest grzechem...myślę, że wedle Twojej wiary również.

  Polecam za przykład Ojca Pio. Odradzam filozofię M.Lefabvre.
 • @tasysz
  Wedle mojej wiary, ględzisz jak jak typowa hasbara i nako*. Dla mnie możesz i ... pozbyć się i logiki. Radz sobie ze swoim wiekiem, oby nie było to wieko trumny. Co, znowu było o zlem i ...nienawiści.
  Chłópie - ile ...bierzesz ?
  http://zyciedzieciuroda.nowyekran.pl/post/21569,jak-wplywa-brak-ruchu-na-organizm
 • @tfur-ja
  "Szlachta wyginęła za Olbrachta" :-(
 • zagrożenie jedności
  Nikt nigdy w imieniu kościoła, nawet papież, nie ogłosił, że ktoś jest potępiony w piekle. Kościół ogłasza jedynie o błogosławionych i świętych, że są pośród zbawionych. Taka wypowiedź ks. Natanka to absolutne nadużycie, bo każdy grzesznik, tuż przed śmiercią mógł się nawrócić i wyrazić żal doskonały, a więc osiągnąć zbawienie. Wg mnie ks. Natanek wszedł na bardzo niebezpieczną drogę. Tak rodziły się herezje i schizmy w kościele. Brak posłuszeństwa i pokory to bardzo niedobra oznaka w działalności jakiegoś człowieka. Starochrześcijańska zasada mówi: Gdzie biskup, tam kościół. Trzymajmy się biskupów, nie przedstawiajmy jakiegoś ich fałszywego obrazu. Ja osobiście nie znam w Polsce biskupa, co do którego działalności miałbym poważne zastrzeżenia. Nie zgadzam się z poglądami politycznymi bp Pieronka, ale byłem na Mszy św., gdzie udzielał sakramentu bierzmowania i byłem na prawdę zbudowany wspaniałym podejściem do młodzieży i zrozumieniem ducha liturgii. Szukajmy raczej w ludziach dobra, to szatan oskarża i szuka wszędzie zła.
 • @Kacper Gizbo
  Szlachta wyginęła, mówisz za Olbrachta?
  To wielka fikuśna bzdura, niczym nie poparta.
  Uczą jej belfry najemne, ci od czerwonego czarta.
  W gównianej czerwonej szkole, co też i tyle warta.

  Niech Kacper Gizbo, też do niej nie chodzi.
  Bo na mózg młody, świeży, mu wielce zaszkodzi.
  Choć wiele "niby-elit", płynie na fali brudnej powodzi
  Spokojnie Kacperku!
  .......... Arystokracja, duchem zawsze się odrodzi ... :-(
  (cyli, niech Kacper Gizbo -z Panem Bogiem , se chodzi )

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej