Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 822 komentarze

EkranTV

Kacper Gizbo - Na filmowo: www.youtube.com/kpgizbo

Ronald Reagan - dziękujemy Panie Prezydencie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dnia 06.02.2011 obchodzimy 100 rocznice urodzin Ronalda Reagana, wielkiego przyjaciela Polaków.

Ronald Reagan zrobił więcej dla obalenia komunizmu w Polsce, niż: Michnik, Kuroń, Komorowski, Wałęsa, Pinior, Borusewicz, Lis, Lityński razem wzięci. Jednak to oni piszą podręczniki do historii i kreują świadomość społeczną. Dlatego nie ma miejsca w tych opowieściach dla Ronalda Reagana. 

Fakt, że największe po II wojnie światowej wydarzenie pod względem geopolitycznym miało miejsce po ośmioletniej prezydenturze Ronalda Reagana, nazywano „szczęśliwym przypadkiem”.

W stolycy stawiają pomniki de Gollowi i innym(przypadkowym postaciom) a "zapomnieli" o polityku, który tak wiele zrobił dla Polaków. Znamienne.

Uczcijmy w swoich miastach pamięć pogromcy "imperium zła".

Niżej zamieszczam kilka filmów w celach edukacyjnych. W szkołach tego nie uczą.

Ta notka pewnie przepadnie w gąszczu promowanej paplaniny o czymś co jest "ważne" nie dłużej niż czas pisania o tym. 

   

O biurokracji

 • Czy już zapomnieliśmy, że rząd jest stworzoną przez nas spółką, której akcjonariuszem z chwilą zapłacenia pierwszego centa podatku stają się każdy mężczyzna, każda kobieta i każde dziecko? – Did we forget that government is the people’ s business and every man, woman, and child becomes a shareholder with the first penny of tax paid? (14.01.1982)
 • Przerośnięty rząd najlepiej wygląda we wstecznym lusterku, kiedy zostawiasz go za sobą daleko w tyle. – The best view of big government is in the rear view mirror as you’ re driving away from it. (24.03.1982)
 • Żaden rząd w historii nie ograniczył dobrowolnie swojej władzy. Ale z Bożą pomocą moja administracja to osiągnie. – No government in the history of civilization has ever voluntarily reduced itself in size. But with God’ s help, this one’ s going to. (01.05.1982)
 • Tylko w Waszyngtonie ministerstwo zajmujące się wszystkim, co znajduje się na zewnątrz jego samego, może zostać nazwane Ministerstwem Zasobów Wewnętrznych. – Where but in Washington would they call the department that’ s in charge of everything outdoor, everything outside, the Department of the Interior. (14.09.1983) (amerykański Department of the Interior zajmuje się takimi sprawami jak ochrona przyrody, zarządzanie zasobami i sprawy indiańskie – przyp.MB) 

O budżecie i podatkach

 • Powodem naszego gigantycznego długu publicznego nie są zbyt niskie podatki. Powodem jest to, że rząd wydaje za dużo. – We don’ t have a trillion-dollar debt because we don’ t tax enough; we have a trillion-dollar debt because government spends too much. (20.05.1982)
 • Nie jestem pewien czy będąc w piątej klasie wiedziałem co to znaczy “dług publiczny”. Oczywiście, kiedy byłem w piątej klasie, to go nie mieliśmy. – When I was in fifth grade, I’ m not sure that I knew what a national debt was. Of course, when I was in the fifth grade, we didn’ t have one. (28.06.1983)
 • Od dawna wiadomo, że dwie rzeczy w Waszyngtonie były niezrównoważone – budżet i liberałowie. – We’ ve long thought there were two things in Washington that are unbalanced – the budget and the liberals. (01.03.1985) (mianem liberałów w Stanach Zjednoczonych określa się lewicę i Partię Demokratyczną – przyp. MB)

 

O misji Ameryki

 • Ameryka jest pochodnią wolności, w szczególności w obecnym wieku, lecz nie dla nas samych, ale dla milionów ludzi na całym świecie. – Especially in this century, America has kept alight the torch of freedom, but not just for ourselves but for millions of others around the world. (08.03.1983)

 

O nieograniczonych możliwościach

 • Nie ma czegoś takiego jak granice rozwoju, ponieważ nie istnieją granice ludzkiej inteligencji, wyobraźni i ciekawości. – There are no such things as limits to growth, because there are no limits on the human capacity for intelligence, imagination, and wonder. (20.09.1983)

 

O służbie

 • Składając przysięgę przed objęciem urzędu, ślubowałem lojalność jednej wyjątkowej grupie interesów: Narodowi. – When I took the oath of office, I pledged loyalty to only one special interest group: “We the people”. (28.04.1981)

 

O wolności religijnej

 • Nasza Konstytucja nigdy nie miała powstrzymywać ludzi od modlitwy, a jedynie chronić ich prawo do modlitwy.The Constitution was never meant to prevent people from praying; its declared purpose was to protect their freedom to pray. (18.09.1982)
 • Ojcowie Założyciele uchwalili Pierwszą Poprawkę w celu ochrony kościołów przed wpływem rządu. Natomiast nigdy nie mieli zamiaru wybudowania muru wrogości pomiędzy państwem a wiarą religijną jako taką. – When our Founding Fathers passed the First Amendment, they sought to protect churches from government interference. They never intended to construct a wall of hostility between government and the concept of religious belief itself. (08.03.1983)

Wybór i tłumaczenie 
Marcin Bonicki

 

 

Galbraith to do dzisiaj guru Balcerowicza, Belki i reszty pożal się Boże "polskich" ekonomistów.


Słynny ekonomista John Kenneth Galbraith przedstawił w 1984 r. ocenę. Rosyjski system zdaje egzamin, ponieważ w przeciwieństwie do zachodniej gospodarki przemysłowej w pełni wykorzystuje ludzkie zasoby. Wybitny sowietolog, Seweryn Bialer z Columbia University zajął następujące stanowisko w „Foreign Affairs” (1982): Związek Radziecki nie jest ani nie będzie przez najbliższe dziesięć lat dotknięty rzeczywistym kryzysem systemu, jest bowiem dumnym właścicielem ogromnych, nie wykorzystanych rezerw mogących mu zapewnić stabilność polityczną i społeczną, i pozwolić przetrwać nawet największe trudności. Laureat Nagrody Nobla, Paul Samuelson, ujął to jeszcze dobitniej w podręczniku "Economics" (1981): Jest uproszczeniem sądzić, że większości ludzi w Europie Wschodniej źle się powodzi. A profesor Lester Thurow z Massasusetts Institute of Technology jeszcze w 1980 roku utrzymywał w swoim podręczniku "The Economic Problem", co następuje: Czy opanowanie zagadnień gospodarki może w znacznym stopniu przyspieszyć wzrost ekonomiczny? Nadzwyczajny postęp dokonany przez Związek Radziecki sugeruje, że może to się stać faktem. W roku 1920 Rosja niewiele znaczyła na ekonomicznej mapie świata. Dziś jest państwem, którego osiągnięcia ekonomiczne można porównać z osiągnięciami Stanów Zjednoczonych.


Oni nazywali RR głupkiem. Zastanawiam się dlaczego nadal uważani są za ekspertów a młodzi Polacy wkuwają ich teorie na uniwersytetach.

 

 Jak ja nienawidzę tych skurwysynów  

 

źródła: http://www.youtube.com/user/kpgizb

http://www.youtube.com/user/oddymarkow

http://www.youtube.com/user/warsztatyorg

http://ofensywawolnosci.pl/

http://www.facebook.com/RonaldReagan1911.2011

http://www.reagan.org.pl 

Peter Schweizer:
VICTORY CZYLI ZWYCIĘSTWO
Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i "Solidarność"

KOMENTARZE

 • Bis
  Ten tekst zamieściłem 3 lutego. Dzisiaj zamieszczam jeszcze raz na NE i S24. Mały teścik. Zapraszam jutro, podzielę się spostrzeżeniami.
 • O prezydencie Reaganie warto przypominać —
  tym bardziej — że bolszewicy w PRL-bis najchętniej wyrzuciliby go z kart historii...
 • Opinia przezydenta Reagana o komunistach
  Ronald Reagan był jedynym politykiem na Zachodzie, który bezspośredni był zastraszany przez działaczy komunistycznych.

  Otóż jemu oraz jego rodzinie komuniści zagrozili śmiercią lub kalectwem... Piszę o tym w notce:

  "Prezydent Reagan i jego osobista krucjata przeciwko komunizmowi"*

  23 pażdzienika 1947 roku, zeznając przez przed Komisją do Badania Działalności Antyamerykańskiej, Ronald Reagan powiedział o swoim stosunku do działalności komunistów:

  "Nienawidzę ich, wstrętna jest także dla mnie ich filozofia, a jeszcze bardziej nienawidzę ich metod, jakie są metodami piątej kolumny, metod nieuczciwych. Jednocześnie, jako obywatel nie chcę, żeby nasz kraj znalazł się pod presją zastraszenia lub niechęci spowodowanych przez tę grupę lub żebyśmy z powodu zastraszenia przez nich sprzeniewierzyli się jakimkolwiek naszym demokratycznym zasadom."


  O tych swoich doświadczeniach z walki z komunistami Reagan później napisał:

  "Teraz wiem z własnego doświadczenia, w jaki sposóbkomuniści używają kłamstw, oszustw, przemocy oraz każdej innej odpowiadającej im taktyki w celu zwiększenia sowieckiej ekspansji."

  Reagan stwierdził także: "Wiedziałem, iż Ameryka nigdy nie stanęła wobec bardziej szkodliwego lub diabelskiego zagrożenia niż to, jakie jest stwarzane przez komunizm."

  _________
  * http://salski.nowyekran.pl/post/1198,prezydent-reagan-i-jego-osobista-krucjata-przeciwko-komunizmowi
 • oni
  Cyt. "Oni nazywali RR głupkiem. Zastanawiam się dlaczego nadal uważani są za ekspertów a młodzi Polacy wkuwają ich teorie na uniwersytetach."

  Tak właśnie wygląda, wyższy już poziom, indoktrynacja narodów. Młodzi, wykształceni z wielkich miast ...
  '
 • Do adminów NE
  Odszczekuje :-)
 • Takie teksty promują na S24 - mój przepadł
  Takie teksty promują na S24 - mój przepadł.
  "Bohaterowie upadku komunizmu to kwestia bardziej złożona niż wam się zdaje. Pewien wpływ Solidarności owszem jest, ale tylko w Polsce. Największy wpływ na rozmontowanie komuny miał jednak nie kto inny, jak Kreml i jego decydenci, którzy po prostu stwierdzili, ze dalsze funkcjonowanie socjalizmu nomenklaturze się nie opłaca. Reagan i Jan Paweł II mają o wiele mniejszy wpływ niż zwykło się mniema. Dokonuje się wyolbrzymiania ich dokonań, a te są po prostu niewielkie"

  To dla mnie kolejny dowód wyższości Nowego Ekranu nad Salonem24. Salon24 będzie mi służył jedynie do spamowania.
 • @Kacper Gizbo
  Sprawdź PW.
 • @
  10/04/2010 potrzeba było takiego Ronalda Reagana,zapewne nie było by zamachu smoleńskiego
 • @Kacper Gizbo
  Dzięki za tę notkę. Na historii zazwyczaj mówi się o Wałęsie i on jest wkuty do świadomości Polaków. Rzadko kto wie, co uczynili inni np. R. Reagan.
  Pozdrawiam!
 • "Uczcijmy w swoich miastach pamięć pogromcy "imperium zła"."
  Autorze... Ile Autor ma lat? Bo chyba nie pamięta tych czasów. inaczej nie pisałby takich farmazonów.

  "Ameryka jest pochodnią wolności, w szczególności w obecnym wieku, lecz nie dla nas samych, ale dla milionów ludzi na całym świecie. "

  To już żadnego komentarza nie potrzebuje...
 • @SpiritoLibero
  W XX wieku te słowa były najprawdziwszą prawdą.
  Nijak się mają do USA w XXI wieku.
 • To jest jednak zdumiewająca opinia i Autor mnie zadziwił nią...
  "Ronald Reagan zrobił więcej dla obalenia komunizmu w Polsce, niż: Michnik, Kuroń, Komorowski, Wałęsa, Pinior, Borusewicz, Lis, Lityński razem wzięci. "

  Ci autentyczni agenci, masoni, korzeni nierzadko żydowskich, towarzysze, panowie TWORZYLI nową wersję euro-worldkomunizmu (jak kto woli totalitarnego ustroju new world order) i w żadnej mierze nie wolno pisać że oni coś obalali. Obalali także za PRL (wystarczy Kuronia, Michnika poczytać) marzenie o Polskiej Katolickiej Ojczyźnie, o suwerenie w postaci Katolickiego Narodu Polskiego. Oni zawsze byli tak naprawdę PO jednej stronie, teraz to widać w pełni, od lat to widać. Zaś Reagan dbał o interes tych co go desygnowali, o interes USA, izraela zagrożonego unicestwieniem, dla nich Polska była najwyżej polem do dywersji typu kolejny Afganistan, Węgry 1956, Czechosłowacja 1968 i to ZREALIZOWANO przecież po 1980 roku. Ruch Solidarność właściwie zainicjowany ze środowisk od KOR przez dziwne ludki które mają status TW (co się dopiero okazuje od niedawna) był typową polityką USA, cudem wyszło z tego co wyszło bez wojny, rzezi wielkich. Uff. Oczywiście Solidarność to także miliony porządnych Polaków, wielu oddało życie. Znam miarę właściwą, Honor dla zasłużonych, hańba dla agentury itd sprzedajnych k...

  Zamiast Reagana mamy patrona Jana Pawła II i... śp Lecha Kaczyńskiego, wielu spośród Ofiar Zamachu Katynia naszych czasów. Reagan to dla nas historia już odległa jak goście z XIX wieku którzy bronili emisji dolara pod kontrolą narodu-kongresu i walczyli z systemem bankowym,lichwą z Europy, później już lichwiarzami z USA, którzy wygrali tworząc FED. Czy Reagan zlikwidował FED? Nie. Polaków należy przypominać stale, do Reagana specjalnie nic nie mam, ale nie zawahałby się nas wyparować do zera (400 głowic) w razie III wojny światowej, a przecież zagrożenia dla USA raczej nie było, wojna toczyłaby się głównie na terenie Niemiec, plus uderzenia zachodu w Polaków de facto... chociaż niby w cele wojskowe, węzły komunikacyjne itd

  Za to cenię USA i zachód - nie wyparowali nas, za to brudną robotę może za nich odwalić Rosja prędzej czy później, czy nawet jakieś Chiny jeżeli powstanie u nas tarcza USA, zamiast POLSKIEJ TARCZY antyrakietowej, przeciwlotniczej zdolnej zniszczyć i kilkaset celów w kwadrans. Dlaczego nie przypomnimy płk Kuklińskiego? Dlaczego "polscy" konserwatyści i liberałowie (niewielka różnica zazwyczaj) szukają swoich bohaterów zagranicą wśród obcych? Cholera mnie bierze jak się cytuje tych angoli, fracuzików, giermańców, fircyków udających wielkich konserwatystów, a to sama żulia masońska jest! No prawie :) Wyjątki tylko regułę potwierdzają.

  A któż to wybrał Reagana, naród amerykański? Nie raczmy żartować sobie, to jakby powiedzieć że Komorowskiego też wybrał naród. Jakaś elitka, lobby wpływu i spore pieniądze. Zważywszy na zbrojenia, to zapewne miał wsparcie zbrojeniówki, służb, armii i Izraela jak wszyscy prezydenci w USA po 1945 roku aż do końca świata. Antykomunizm jest ważny, ale nie zapominajmy o całym kontekście. Nie róbmy sobie złotego cielca z takich ludzi, mamy swoich bohaterów, Ameryka swoich, niekiedy są wspólni jak Kościuszko, Pułaski czy Kukliński. Nie będę gloryfikował żadnego prezydenta USA. Znowu jestem nieprawny wśród niepoprawnych, ale taki już mój los. Nie piszę tego z lewej strony, ale jako Polak patriota po prostu wierzący w swój Naród Polski, a nie łaskę obcych. Przyjaciel Reagan mógł się zamienić w eksterminatora Polaków, ale Los nas oszczędził. Bóg nam pomógł.
 • Jednym słowem, udany z niego był politdruk
  I co z tego, że Regan swoją propagandą uczynił z nas narzędzie realizacji amerykańskiej polityki.

  Kiedyś nie daliśmy się zrusyfikować, w rzekomo niesuwerennym PRLu, a teraz, w niepodległej III RP, sądząc po języku ulicy, to jesteśmy już jakąś amerykańską kolonią. Zresztą, nie tylko po języku to widać. Po przyjęciu amerykańskich reguł gry, gry w której musimy przegrać, też.
 • Kreml i jego decydenci
  interesariusz 14&14 @Kacper Gizbo

  a ty się z tym nie zgadzasz, i chciałbyś te poglądy zapiwniczyć.

  Dla wielu jest oczywiste, że od czasów Machiavellego, wiele, jeśli nie wszystkie, rewolucje organizuje służba bezpieczeństwa.
 • "Uczcijmy w swoich miastach pamięć pogromcy "imperium zła"."
  interesariusz 14:23

  We Wrocku przechrzczono centrum placu Grunwaldzkiego na rondo Regana

  jest to żywy pomnik urbanistycznej i architektonicznej głupoty, ile razy jestem zmuszony je przebyć, zgrzytam zębami na władze, architekta miasta i .... Regana oraz radcowską manię przezywania wszystkiego, co ojcowie nazwali.
 • @all
  Trudno się odnosić do wszystkich wpisów. Nie nadążam za tokiem myślenia i wielowątkowości;-). Mimo wszystko dziękuję za wpisy i pozdrawiam.
 • @Kacper Gizbo
  W XX wieku proszę Pana to USA wywołały kilkadziesiąt konfliktów i obaliły ok. 50 demokratycznie wybranych rządów. Taka to jutrzenka wolności...
 • @Kacper Gizbo
  Nadążysz za 20 lat, spoko :) Cierpliwości. Obyś miał tyle czasu i my...
 • Autor
  Pomimo tego,że startował na stanowisko Prezydenta z pozycji którą wypracował jako aktor,ja Go zapamiętam zupełnie odwrotnie.Dzięki.
 • @Marek Kajdas
  Gdyby 8 kwietnia 2010 w Pradze, zamiast Obamy był Reagan, czy Tusk reprezentowałby Polskę?
  Obama podpisał z Miedwiediewm nowy uklad o redukcji zbrojeń strtegicznych. Później H.Clinton w Tallinie coś tam.
  Czy za Reagana 'Reset" byłby i zamach w Smoleńsku?
 • @Marek Kajdas
  moim zdanie m warto skomplementować Reagana i nie wpadać w relatywizm choćby dla pozyskania opinii publicznej w USA. taki gest może przypomnieć o istnieniu Polski przynajmniej obecnym liderom TeaParty.

  to nie byłoby bardziej logiczne niż gdybanie nt. tego co się nie wydarzyło, nieprawdaż?

  PS.
  jeden Prezydent USA chciał zamknąć w Izraelu program atomowy i skończył zgonem na ulicy z mózgiem na policzku swojej żony i tapicerce...
 • @Marek Kajdas
  ops! błąd - chciałem napisać:

  to byłoby bardziej logiczne niż gdybanie nt. tego co się nie wydarzyło

  (można prosić o wykasowanie?)
 • @SpiritoLibero
  Szanowny Panie, nawet w XXI wieku USA pod wodzą neokomunisty nie dorównały śmiertelnością wśród dziennikarzy bliższemu niestety nam na mapie państwu. Gdyby nie stanowcza polityka RR, mógłby Pan sobie dzisiaj wypisywać... Wiem, to demagogia, ale proszę nie zakłamywać proporcji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej